O żelach intymnych

O żelach

Żele intymne (lubrykanty) –to specyficzny rodzaj substancji erotycznych potęgujących doznania seksualne i zwiększających siłę orgazmów. Zadaniem żeli jest również zmniejszenie tarcia podczas stosunku, w tym analnego, co prowadzi do spotęgowania odczuć partnerów. Można je stosować do zabawy z wibratorami, używać wraz z prezerwatywą. Dostępne są również żele dla mężczyzn, powodujące wzmocnienie erekcji i opóźnienie wytrysku.

Lubrykanty nadają się też świetnie do urozmaicenia łóżkowej rutyny – dzięki zawartości substancji zapachowych mogą uatrakcyjnić grę wstępną, zwiększyć chęć do zabaw oralnych.
Najlepsze żele to te wyprodukowane na bazie wody, bezbarwne, posiadające naturalne ekstrakty roślinne i substancje zapachowe hypoalergiczne.

man
girl

Nasze żele

Na bazie wody – mają najbardziej naturalny skład i są przyjazne dla skóry. Rzadko wywołują podrażnienia, łatwo je można zmyć z powierzchni skóry. Ponadto nie obniżają skuteczności użycia prezerwatywy. Mogą być jednak niewystarczające w przypadku kobiet borykających się z problemem suchości pochwy.

Analne – żele wzbogacone o dodatkowe substancje nawilżające z delikatną nutą substancji zapachowych. Również z możliwością użycia prezerwatywy.

Zapachowe – wzbogacone o substancje zapachowe i smakowe. Potęgują doznania partnerów podczas zabaw oralnych. Nie zawierają cukru. Substancje zapachowe są hypoarelgiczne.

Opóźniające wytrysk – produkowane na naturalnych substancjach powodujących opóźnienie wytrysku i zwiększenie erekcji. Uwrażliwiają na bodźce penisa co potęguje doznania podczas stosunku, a zarazem opóźniają wytrysk. To żele na bazie wody, do użycia również z prezerwatywą.

Ważne

Warto pamiętać, że w przypadku utrzymujących się problemów z suchością pochwy lubrykanty nie zwalczą przyczyn dolegliwości, a jedynie zamaskują objawy. Wówczas lepiej udać się do ginekologa i wdrożyć odpowiednie leczenie.